Veido kapiliarų šalinimas lazeriu

Veido kraujagysliniai-veniniai dariniai ir jų gydymas.

Milijonai žmonių ant savo veido mato kapiliarinius – veninius darinius bei raudonas dėmes. Nors daugeliu atvejų ekstra medicininė pagalba gali būti ir nereikalinga, dauguma mūsų pacientų nori atsikratyti tais nepatraukliais, jų natūralų grožį bjaurojančiais dariniais. Laimei, mūsų Centro šiuolaikinės medicininės technologijos leidžia mums pašalinti šiuos veninius darinius (dar kitaip vadinamus teleangiektazijomis) lengvai, saugiai ir efektyviai.

Kodėl susiformuoja veido teleangiektazijos?

Mes nežinome visų priežasčių, bet dažniausiai jų atsiradimą įtakoja paveldimumas, peroraliniai kontraceptikai, hormoninės terapijos, kaitinimasis saulėje bei senėjimo procesai. Taip pat tai gali būti susiję su rozacea ar kitomis odos ligomis.

Kaip veikia mūsų naudojamas gydymo būdas?

Šiuolaikinė nauja šviesos bei lazerių technologija sugeba paveikti kiekvieną veną tikslia energijos doze, minimaliai veikiant aplinkinę odą. Šio gydymo metu šviesos energija specialaus įrenginio pagalba patenka tiesiai į pasirinktą kapiliarą ar veną. Tada šią energiją sugeria kraujagyslės. Ši energija – karštis, kurią sugeria kraujagyslės, sukelia tos kraujagyslės termokoaguliaciją (jos spindis užsidaro negrįžtamai). Vėliau kraujagyslė lėtai absorbuojama kraujo.

Ar šis gydymo būdas tiks mano veidui?

Prieš pradedant gydymą, mes peržvelgsim jūsų ligos istoriją, išsiaiškinsim, kaip ilgai jūs turite šią patologiją. Mums reikės nustatyti jūsų odos tipą, ir, ar ankščiau sirgote kokia nors veido odos liga, bei kuo gydėtės. Mes taip pat aptarsime jūsų esamą veido būklę, paaiškinsime jums būsimą gydymą ir prognozuojamą rezultatą.

Kaip aš atrodysiu po gydymo?

Pooperacinis diskomfortas bus minimalus. Kaip atrodysite po operacijos, priklausys nuo to, kokį gydymo būdą pasirinks jūsų gydytojas. Po gydymo su tam tikrais lazeriais ar šviesos sistemomis gali atsirasti nedidelis patinimas, paraudimas, o retkarčiais galite jausti nežymų dilgčiojimą. Jei po gydymo pulsiniu diodiniu lazeriu atsiras nedidelės mėlynės aplink gydytas vietas, jos išnyks dviejų savaičių bėgyje po operacijos. Po bet kurio gydymo keletą dienų jausite odos tempimą. Jums reikėtų vykdyti visus gydytojo nurodymus, vengti šiurkščių veido valiklių ir naudoti odos apsaugos priemones nuo saulės.

Ar skausmingas mūsų naudojamas gydymas lazeriu?

Daugelis pacientų lygina savo pojūčius operacijos metu, lyg kas trintų tą vietą trintuku. Kai kurie pacientai linkę paprašyti prieš tai nuskausminti tą vietą. Po gydymo lazeriu skausmas yra minimalus arba jo visai nėra.

Kiek gydymo seansų man reikės?

Gali prireikti nuo 1 iki 4 gydymo seansų. Gydymo rezultatas priklauso nuo kraujagyslių skaičiaus, vietos ir gylio. 

Kaip ilgai trunka vienas gydymo seansas?

Tai priklauso nuo norimų gydyti kraujagyslių skaičiaus ir jų vietos. Dažniausiai gydymas trunka keletą minučių.

Ar po gydymo gali atsinaujinti buvusios išsiplėtę kraujagyslės?

Optimalūs rezultatai gali būti pasiekiami tik jei jūs naudosite apsauginius kremus nuo saulės, vengsite saulės, saunų. Laikui bėgant įmanoma, kad buvusiose vietose įaugs naujos kraujagyslės.

Ar tai saugus gydymo metodas?

Taip. Lazeriai saugiai naudojami gydymui visam pasaulyje. Lazeriai, naudojami kraujagyslių gydymui, veikia tik kraujagysles, neveikdami aplinkinės odos. Tačiau, kaip minėjome ankščiau, gali atsirasti nežymus laikinas paraudimas. 

Kaip veika lazeris?

Lazeris generuoja intensyvios šviesos pluoštą. Šiuo pluoštu per laidą ir antgalį energija iš lazerio aparato sklinda tiesiai į pasirinktą vietą. Lazerio šviesos energiją sugeria oksihemoglobinas ( ryškiai raudonos kraujo ląstelės pernešančios deguonį – eritrocitai) ir melaninas/pigmentas (odos juodas ar rudas pigmentas). Sugeriant šią energiją, išsiskiria labai didelis šilumos kiekis ir ląstelės suyra. Tuo tarpu kitos ląstelės lieka nepažeistos.

Kas tai yra “kraujagysliniai odos dariniai”?

Kraujagysliniai odos darinius sudaro po odos paviršiumi išsidėsčiusios kraujagyslės, kurios yra ar didesnės, nei įprastai, ar jų yra žymiai daugiau. Šios kraujagyslės gali būti aiškiai matomos per odą, kitais atvejais matoma tik ryškiai raudona oda. Kaip pavyzdys yra žvaigždinės hemangiomos.

Ko pacientas gali tikėtis gydymo metu ir po gydymo lazeriu?

Gydymas gali skirtis priklausomai nuo darinių ypatybių ir lokalizacijos, bei išplitimo. Gydymo metu jūsų paprašys užsidėti apsauginius akinius, apsaugančius akis nuo intensyvios lazerio šviesos. Priklausomai nuo darinio lokalizacijos, jūsų paprašys patogiai išsitiesti ant specialios kušetės. Gydytojas nukreips lazerio šviesos pluoštą į darinį specialiu aparato antgaliu, panašiu į pieštuką. Dauguma gydymo atvejų nuskausminimas nereikalingas. Kai kurie pacientai gydymo metu jaučia lengvą dūrimą. Kitiem po gydymo gali likti nedidelis paraudimas , kuris paprastai pranyksta po 2-4 val. po gydymo. Taip pat 1-2 dienas gali likti nežymus patinimas. Gydytoje vietoje neliks jokių mėlynių ar odos spalvos pokyčių. Pooperacinė slauga minimali. Gydytojas jūsų paprašys gydytą vietą tepti specialiu tepalu, bei vengti saulės spindulių. Gydant odos kraujagyslinius darinius, galutiniai gydymo rezultatai bus matomi jau po 10-14 dienų, o gydant pigmentinius odos darinius – po 2-3 savaičių. Po gydymo rekomenduojamas įprastinis gyvenimo būdas.

Kaip atrodo lazeris?

Šiuolaikinis modernus lazeris – tai nedidelis mobilus aparatas. Tuo metu, kai pro įrenginio antgalį išeina energija, galite girdėti pyptelėjimą.

Kokie susirgimai bei dariniai gydomi lazeriu?

Kraujagysliniai dariniai 

  • Teleangiektazijos – veido kraujagysliniai dariniai, kurie susidaro išsiplėtus kapiliarams ar arteriolėms; 
  • „Vyšnios“ formos angiomos – nedaug iškilę, raudoni dariniai; 
  • Žvaigždinės hemangiomos – nedaug iškilę, raudoni, panašūs į žvaigždutes dariniai;
  • Rosacea – raudoni odos pakenkimai veido odoje, apie nosį, skruostuose. Veidas primena stiprų nudegimą saulėje. 

Kaip sužinoti, ar šis gydymo būdas man tinka?

Paklauskite mūsų gydytojo. Jei turite kokių klausimų, skambinkite į mūsų Centrą tel.: 2647304 ir susitarkite dėl privačios gydytojo konsultacijos. Po trumpos apžiūros gydytojas nuspręs, ar šis gydymo būdas jums tinka.